Něco málo o nás :)

Jsme dvě ženy, které spojil, osud, enkaustika...kdoví...

Padly jsme si do "noty" na první ťuk a rozhodly se společně "tropit" spoustu věcí...                Hanku jsme si jednohlasně, vlastně dvojhlasně zvolily jako šéfku, protože důchodkyně Peťka si zapodnikala v životě již dost :D. Hanka vyzařuje senzační vůdcovskou sílu, její kurzy, jsou plné pozitivní energie a smíchu a přitom vás toho spoustu naučí a Peťka se schovala za IT -  e-shop, který vytvořila a spravuje. 

Přejeme Vám na našich stránkách jen báječné nápady...a stále budeme přidávat, více a více aktivit. 

Hanka a Peťka :D :D.

Hana Buchtová

Mým snem od útlého věku bylo věnovat se malování jako profesi. Navštěvovala jsem lidovou školu umění 12 let. Při rozhodování kam dále po základní škole jsem jednoznačně konstatovala, že budu absolvovat uměleckou průmyslovku v Brně. Narazila jsem na názor rodičů, že tento obor mě neuživí.

Tak jsem začala docházet na gymnázium a po něm střední školu pedagogickou, kde jsem viděla příležitost se své oblíbené činnosti věnovat aspoň částečně. Jako vychovatelka jsem měla možnost s dětmi tvořit. Ve školství jsem však zůstala pouze do sam.revoluce, kdy jsme se s manželem rozhodli podnikat. Pochopitelně úplně v odlišném směru. Ve volných chvílích jsem však vždy malovala.
V roce 2001 jsem se dostala k oboru fin. poradenství, který mě velice bavil a částečně se mu věnuji i v současnosti.
V roce 2018 u mě došlo k zásadní změně. Díky technologiím jsem na Instagramu objevila tvorbu Alicie Tormey, která se věnuje enkaustice. A bylo vymalováno. Zjistila jsem, že mou prioritou přece jen musí být malování a předávání zkušeností dále. V současnosti jsou možnosti přece úplně jiné. Tím to rozhodnutím do mého života začali vstupovat noví lidé, úplně s jinou energií, která mi je daleko bližší mému nastavení. Začala jsem soustředit svou pozornost jiným směrem než do současnosti, objevovat výtvarné techniky, které jsem doposud neznala. Ze všeho nejvíc mě však zaujala právě enkaustika, které se nyní věnuji.
NEMOHLA JSEM UDĚLAT LEPŠÍ ROZHODNUTÍ.

Hanka             www.enkaustikArt.cz

Petra Chýle

....Malba ke mně přišla, až různých těžkých prožitcích..po čtyřicátém roce života. Snad mě to zformovalo, tak, že dokážu své pocity přenést do svých obrazů.

Děkuji za to, že mohu malovat...

Nyní žiji v Havířově-Prostřední Suché. Vybrala jsem si toto bydlení z důvodu blízkosti přírody, která mě velmi inspiruje v celém životě. Jsem velmi aktivní žena, kterou okouzlují nové a nové věci, různé výtvarné techniky, prostě vše, co obohatí můj život.

Enkaustika, které se věnuji v první řadě, mě poprvé oslovila na nějakém zahraničním kanálu v televizi, zahlédla jsem jak paní žehlila žehličkou obrázky a tak mě to nadchlo, že jsem vyhledala dovozce těchto nástrojů a vosků, které jsem posléze začala prodávat a začala se sama učit podle youtube od Michaela Bossoma. Díky jeho videím a pak paní Lauře Écsiové jsem pronikla do tajů evropské, americké enkaustiky a experimentální enkaustiky. A stala se lektorkou jak EVROPSKÉ tak AMERICKÉ enkaustiky.

Enkaustika mě uchvátila od první chvíle a nemohu se nabažit její variability, možností... obrazy jsou odrazy mé duše, mého rozpoložení... vždy v nich nechávám kousek sebe.

Peťka         www.enkaustikArt.cz