Hana Buchtová

Mým snem od útlého věku bylo věnovat se malování jako profesi. Navštěvovala jsem lidovou školu umění 12 let. Při rozhodování kam dále po základní škole jsem jednoznačně konstatovala, že budu absolvovat uměleckou průmyslovku v Brně. Narazila jsem na názor rodičů, že tento obor mě neuživí.

Tak jsem začala docházet na gymnázium a po něm střední školu pedagogickou, kde jsem viděla příležitost se své oblíbené činnosti věnovat aspoň částečně. Jako vychovatelka jsem měla možnost s dětmi tvořit. Ve školství jsem však zůstala pouze do sam.revoluce, kdy jsme se s manželem rozhodli podnikat. Pochopitelně úplně v odlišném směru. Ve volných chvílích jsem však vždy malovala.
V roce 2001 jsem se dostala k oboru fin. poradenství, který mě velice bavil a částečně se mu věnuji i v současnosti.
V roce 2018 u mě došlo k zásadní změně. Díky technologiím jsem na Instagramu objevila tvorbu Alicie Tormey, která se věnuje enkaustice. A bylo vymalováno. Zjistila jsem, že mou prioritou přece jen musí být malování a předávání zkušeností dále. V současnosti jsou možnosti přece úplně jiné. Tím to rozhodnutím do mého života začali vstupovat noví lidé, úplně s jinou energií, která mi je daleko bližší mému nastavení. Začala jsem soustředit svou pozornost jiným směrem než do současnosti, objevovat výtvarné techniky, které jsem doposud neznala. Ze všeho nejvíc mě však zaujala právě enkaustika, které se nyní věnuji.
NEMOHLA JSEM UDĚLAT LEPŠÍ ROZHODNUTÍ.

Hanka             www.enkaustikArt.cz